Kimsiniz?

Ne zaman ki kendinizi fark edip, gereksiz fedakarlıklardan vazgeçince en yakınlarınız bile çeşitli bahanelerle laf söyler size, ince ince söylenirler sanki iyilik yapar gibi. Evet seviyorlardır sizi ama herkes kendi ihtiyaçlarının görülmesini daha çok sever. O yüzden aldırmayın, kanmayın, kendinizi unutmayın çünkü bu bedende yaşayan sizsiniz, sizin yaşayıp tecrübe etmeniz istendiği için buradasınız. Siz anneniz, babanız, eşiniz, dostunuz falanca filanca değilsiniz, sizsiniz, yaşayansınız.

Evet her canlıya değer katın ama kendinizi yok saymayın, kendinizi bilin, fark edin, gereksiz fedakarlıklarla sevgi dilenmeyin, gerek yok buna. Değerli yönlerinizi fark edip, hayata güvenin, o zaman sevilirsiniz, sevgi dilenmeyin. Ve en önemlisi kan bağına takılıp yakınlarınızın hayatını yaşamayın, yazık etmeyin bir ömre. Siz ne iseniz o olun. Sahi siz kimsiniz, neden buradasınız, neler yapacaktınız?

8 thoughts on “Kimsiniz?

  1. evet tabiki sana katılıyorum…
    Çevremizde kendi poppetleri için pek çok kişi görüyoruz… ihtiyaçlarını karşılamak için yaklaşıyorlar, böylece onları karşılıyorlar…
    sonra çöp kutusuna atılan bir kağıt parçası oluyoruz…
    kanatlı doğarız..ne istiyorsan onu yap…

    Liked by 1 kişi

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s