Kızgınım ona..

Kızgınım ona çünkü beni istediğim gibi sevmedi ama kızmamalıyım ona istediğim gibi sevmese bile kendine göre seviyor demek ki..

Nasıl sevilmeyi istediğimi düşündüm tabi ki, mesela daha şefkatli, daha özenli sevmeli. Oysa o kendine göre seviyor demek ki..

Ona dedim ki: Beni sevmediğini düşünüp, acı çektirdim kendime.

O dedi ki: Benim durumum aynı, değişen bir şey yok.

O zaman durdum Rumi’nin sözünü hatırladım: “Seni sevdiğime dair benden delil isteme! Zira kalpten kalbe yol vardır. Sen kendi kalbine bak. Eğer beni seviyorsan ben de seni seviyorum demektir.”

Sonra konuşma şöyle devam etti, o dedi ki: Çok karışık çalıştığım için kafam da karışık, istediğin kitap varsa göndereyim. Ne gönderdim ne göndermedim unuttum.

Ben dedim ki: Sağol, eksik varsa söylerim.

Ve sevgi hissedildi.

MadWickedAwesome, mennyfox55:  Yong-gil  .

10 thoughts on “Kızgınım ona..

  • Nefesim dedin. Oysa o nefes sadece sendin.
   Ama olsun çok güzel anılar, hisler, deneyimler biriktirdin Perili şair 🙂 Bak mesela ne hatırladım, hani bir yılbaşı öncesiydi, ben olduğum yerde ve ondan ayrıydım ama sen karda kışta sanırım son dakikada ona gitmiştin 🙂 Yaa ne güzel bir anı bak, yazmıştın tüm güzel hislerinle, kelimelerinle ve hissinin gücü bu yazıyı okuyan benim gibi pek çok dosta geçti.
   Bundan sonra nefesin çok daha güçlü ve coşkulu aksın çünkü çok şey öğrendin, çünkü sevgi hep öğretir, her an, içindeykende dışındada ve aslında sevgi bitmez, sadece bazen değişir, sanırım böyle.
   Sen güzel seviyorsun o yüzden hep sev ve sevil Peri şairi ❤

   Liked by 1 kişi

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s