Her sabah enerji..

Her sabah uyandığında belirli bir miktar enerjin olur. Mesela bir birim olarak ona 100 diyelim, her sabah yaklaşık 100 birim enerjiyle uyanırsın. Bu arada yaklaşık dedim çünkü bazen bu üst limit 70- 80 olabilir veya düştüğün bir ortalama alt limit vardır bir de herkesin hayatında dibi gördüğü hatta dibin altına eksilere indiği dönemler olabilir. Biz yine ortalamayı alalım, her sabah ortalama 70- 100 arasında değişen bir enerji salınım puanın olsun.

Bu başlangıç değerini gün içinde yaptıklarınla veya olanlarla artırabilir veya azaltabilirsin, salınım bazen düşer, bazen artar, güne ve yaşananlara ve senin olanlara kattığın anlamlara göre değişir.

İşin ilginci bu enerji depolanmaz. Yani bir kısmını kullanayım, birazı yarına kalsın olmaz. Enerji işinde stokculuk yok yani.

Bu durumda her sabah bir karar vermen lazım, her şeye enerjin yetemeyeceğine göre, hesaplamak gerekir, kaçı yemeğe, kaçı muhabbete, kaçı kendinle kalmaya, ne kadarı okumaya- yazmaya veya ailene vs vs?

Hesap belli, diyelim ki 10 birim paran var ve almak istediklerin var, paranı birkaç şeye ya da 10 birimin hepsini bir şeye harcayabilirsin.

Hesabını buna göre yap, yani her sabah enerjin o gün için yaklaşık belli.

Ve akşam olduğunda enerji en altlara ulaştığında, ertesi güne tekrar uyanmak için üretim başlayacak. Tabi kısmetinde ertesi gün varsa. 🙂

20181007_124414

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s