Bahçem..

Bugünden sonra kendi bahçemi düzenlemeye karar verdim. Bu çok zamanımı alacak, biliyorum çünkü bahçem şu an çok büyük, dağınık ve bakımsız.

İçinde daha çok orman ağaçları var, hepsinin kendince karakterleri var. Ayrı bir köşede birkaç bakımsız kalmış yabani meyve ve onların yakınınında da bakımsız bir miktar çiçek var. Büyümüş, sararmış otlar, taşlar, çitler, çer çöp.

Kısacası bu yıl bahçemi bahara hazırlamak için yapacağım çok iş var.

Ve hepsi bittiğinde, arada bakımını yine yapacağım, belki sınırlarını biraz küçülteceğim, belli dönemlerde terar ilgileneceğim, gönlüme göre bir alanım olacak.

Şimdiden içindeki olasılıkları gördüğüm, güzel bir bahçem var. 🙂

4 thoughts on “Bahçem..

 1. Ah ne tatlı bir tesadüf! Şimdi Twitter’da bir söz paylaşacaktım ki yazınızı gördüm.
  Othello I.Bölüm, III.Sahnede şöyle bir söz geçiyor Aydek Hanım:

  “Bedenimiz bahçemizdir, irademiz de bahçıvanı; ister ısırgan dikersin, ister kekik, ister hıyar yetiştirir, kabak ekersin; bahçeni ya tek bir bitkiye ayırabilirsin ya da bir sürü çiçekle doldurabilirsin; yeter ki sen iste! Bahçenin kısır kalması da elinde, verimli, bakımlı olması da. Bunların hepsini yapmak irademize bakar.”

  Bahçenizde mutluluk ve huzur dilerim.

  Liked by 2 people

  • Ne güzel denk düşmüş, çok güzel oldu Özlem hanım 🙂 çünkü bunu yazarken, aklımda olan kendi alanım, düşüncelerimdi ve Othello’daki bu bölüm çok uygun oldu, fikir verdi 🙂 Ben bahçemin çeşitlilik içinde ama uyumlu olmasını isterim diye düşündüm şimdi.
   Alanımda ne istiyorum, nelerle mutlu oluyorum, başkalarından beklentim olmadan kendi alanımda nasıl iyi olurum bunları düşünmüştüm. Sevgiler, teşekkürler. ❤

   Liked by 1 kişi

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s