salla, saçmalaa..

Şu dünyada kendimi en çok yargılayan ben oldum. Bunu, bu sabah anlamak da, ruhumun bana yıl sonu hediyesi oldu. Hep mükemmel olmaya çalıştım ve etrafım da öyle olsun istedim. Yaklaşık 6 ay önce sevgili rehber gördüğüm insandan sonra, bunu gerçek anlamda fark ettim aslında. Tabi her fark edişin aşamaları var bu hayatta. Önce başkaları ile uğraşmayı, onları mükemmel olmadıkları anlarda yargılamayı azalttım (bıraktım demek fazla iddialı, insanım ya, oluyordur ara ara). İçim diyormuş ki hala,  ‘başkaları olmasa da, kendim mükemmel olmalıyım her an da.’

Bugün sabah, yola çıkınca bana olansa şöyle;
“Tamam tatlımm, yaptıklarını yaptın, olmayanları bıraktın, iyi ki de öyle yaptın.. En çok ‘saçmalamaktan’ korktun.. Ee saçmala tatlım, ne olacak sanki.. Saçmalamak dediğin neyse, bunu yapmasaydın, ne işin olacaktı bu dünyada, çok abartın kendini, bu dünyada öğrenci olmak bu işte, için mümkün olduğu kadar ‘iyilik’te olsun ve yaptıklarını yap, hep olduğu kadar. Yaptın ve söyledin ve oldu işte.. Bu kadar, ‘mükemmellik’ kimin sıfatı biliyorsun aslında ve kendinin de kim olduğunu biliyorsun. ‘Bu dünyada O’nun adına bir şeyler yapan bir aracı’. Bu kadar işte, kiminle yarışıyorsun da mükemmel olacaksın, sallaa, saçmalaa, bu kadar işte.. Yapmak ve söylemek istediğini ‘iyilik’ içinde yap, kurgulama.. Bu dünyanın tohumundansın ve dünyanın kuralı da bu..

Ol’a ol’a, andan ana, katman katman her şey.. O şefkat denilen şey önce en çok kendine.. O her şeyini kabulleniş önce kendine..

O sevgi denen duygu da katmanlı, bir tabakasını geçince, diğeri.. Hep diyorsun ya kendine “farkettiklerim sadece gerçeklerinin gölgesi”. Bu kendini sevmekte de öyle, katman katman, bir katmanda ‘ha tamam’ diyorsun, bir an geliyor yeni bir katman.. sonu yok bunun..  Ve şu an senin olduğun sevgi katmanında, anladığın en yüksek kabulde “seviyorum ha bire kendiyle uğraşan kızım seni” alemsin sen yahuu..”

Ben: Alemim değil mii?

11079652_10152792642163404_4761183131343380719_n

2 thoughts on “salla, saçmalaa..

  1. Nefes almak dışında kuralı olmamalı insanın, özellikle hızla değişen dünyamızda, hızla değişen kişilikler karşısında direnmek sabit kalmak ne kadar başarılı olabilir ki, dilediğini yap ve kendini yargılama 🙂

    Liked by 1 kişi

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s