Gamer..

Mesela kediler kafalarına koyduklarını mutlaka yaparlar, yeter ki onu yapmayı istesinler. Bundan alınacak çok ders var. Benim oyuncu, afacan kedim Gamer olmayacak bir şeyi fark ettiğinde, onu oldurmak isterse, sen gözünü açıp kaparken anında yapar, mesela 5 metre yukarıdaki dolabın üstüne birden sıçrar veya avuç içi kadar bir deliğe aniden girer, aslında oraya sığması mümkün değildir ama o isterse sığar. Sınırları yoktur, tek sınır onun isteğidir. Ona yapma, dur demek beni yorar, strese sokar ama onun için sorun yoktur, yine isterse yine yapar. Nereye kadar? O bıkana kadar. Yani sınır kendisinin ondan sıkılmasıdır. İşte diyeceklerim bu kadar, bundan anlayan için ibretlik çok şey var; mesela kafana koyarsan, yapmak istersen yapmanın bir yolunu bulursun gibi.

(Kardeşi Tiger’in aksine beş kediye bedel yaramazlığıyla beni bazen çok yorsa da evin neşesi afacan Gamer, ben ona artık afacan değil evin neşesi diyerek yaramazlığını azaltmayı deniyorum, taktik işte, ya tutarsa.)

7 thoughts on “Gamer..

  1. Aydek Hanım, dediğiniz gibi afacanlık ayyuka çıkmış, burada da böyle siyah beyaz bir yavru vardı, o da inanılmaz korkusuz ve hareketliydi. Yazımda sözünü ettiğim ağzına olta saplanan kedi de oydu, gelip bilgisayarımın üzerine oturmaya bayılıyordu. Kedilerden ve onların davranışlarından yola çıkarak verdiğiniz mesajlara aynen katılıyorum, elinize sağlık. Selam ve sevgilerimle.

    Liked by 2 people

  2. Gürcan bey çok teşekkür ederim, gerçekten bilgisayara oturup iş yapmana engel olmayı seviyorlar😊. Yazınızı okudum, yine çok keyifliydi, umarım o köpek de kurtulmuştur, shark. Bu arada telefon konusunda düşüncelerinize katılıyorum, insanları ele geçirecek gibi, müthiş bir bağımlılık. Sevgiler, iyi geceler🙏

    Beğen

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s