Bu dönem..

Evet bu dönem hepimizde bir yorgunluk bıkkınlık umutsuzluk olsa da, birileri birbirine “nasıl bir döneme denk geldik” dese de, biraz düşününce, aslında dünyanın hemen her döneminde insanlık farklı ve zorlu deneyimlerden geçip bir şekilde üstesinden gelmiştir. Üstesinden gelmek; öyle veya böyle bir şekilde yaşayabilmek. Her dönemin insanı da bunu yapabilmiş.

O yüzden ne salgın, ne siyaset, ne maddiyat, ne maneviyat hiçbirini bahane etme, her çağ kendince yaşamış bazı felaket dönemlerini. Yani sırf sen değilsin, sırf bizim dönemimiz değil, sırf geçmiş değil, gelecek de mutlaka yaşayacak tuhaf konularda zorlu dönemleri. Aslında bir yandan da zaten hayat bu ya, mücadele ve o mücadeleye verilen cevaplar, dayanıklılık, üstesinden gelmek vs.

Netice beterin beteri bir dönemde değilsin, dış şartları her zaman kendi zihninle düzeltip, dengeleyebilirsin. Dışarıya saldıramayacağına göre, yine her şey senin yapacaklarına bağlı. Kendini hiç küçümseme, bir insanın neyi nasıl değiştirebileceğini ne sen ne ben şimdi bilemeyiz ama sebepsiz yaprak nasıl düşmezse, her şey bir sebeple olursa, senin yaptığında mutlaka bir şeylere yol olur. Ve bir şeyler yap, o iyi olsun.

2 thoughts on “Bu dönem..

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s