Her matriks bozulmak için vardır..

Sahi neden mahzunsun, çok mu ciddiye alıyorsun her şeyi, tek gerçek bu gibi mi geliyor sana? O zaman bir dur ve düşün, tek gerçek şu an yaşadığın şey olabilir mi, sahi bu mümkün mü?

İşte bu mümkün değil asla! Sonsuz içinde sonsuzluğun parçası olarak sen, ben, herhangi biri sonsuz olasılıkların içindeyiz. Evet bunu şu an göremiyor olabilirsin, zaten insan olmanın temelinde direnç var her zaman ve sen direnme, bak her şeye, sadece tarafsız bak ama merhametle. Sahiden memnun değil misin hayatından, başka hayatlara mı heves ediyorsun, istediğin şeyler ve yaşadığın hayat çok mu farklı? O zaman sadece bir yerden başla değişmeye, bunu isteyip sadece öyle mahzun bakmakla olmuyor hiçbir şey, bunu sen de biliyorsun. Kabul et artık, mutlaka daha iyi olmak için atabileceğin adımlar, yapabileceğin şeyler var ama korkuyorsun, alıştığın matriksi bozmak istemiyorsun, o kötü bile olsa yeniye cesaret edemiyorsun çünkü sorumluluk senin olacak ya, hata yaparsan suçlayacağın kimse olmayacak, işte bunlara cesaret edemiyorsun.

Kendi adımını atmak, kendi sorumluluğunu almayı gerektirir, orada alıştığın suçlu- kurban oyunu artık olamaz, bilinçli olman gerekir, cesur olman gerekir, güvenmen gerekir.

Ve en önemlisi çok ciddiye alma hayatı 🙂 bu sırrı hiç unutma neşeli bir ciddiyetle yaşa hayatını 🙂 çünkü bu doğru, yaşarken bizim ciddiyetten çıldırdığımız her şeyin temelinde sadece anlamak, bilmek, içindeki neşeyi görmek var aslında, bunu hiç unutma, neşeli bir ciddiyetle yaşa.

Bahaneler hep bahanedir ve onlar bitmez, sahiden daraldıysan hayatında bunun sadece bir matriks olduğunu hatırla, sen yaptın sen bozabilirsin. Tek sorunun aslında bunu bildiğin halde alıştığın ortamı, yani matriksi bozmaktan korkman çünkü insanın doğası böyle, istemese de alıştığını bırakamaz, dayak bile yese o alıştığı olduğu için gidemez. Yeni adımı atmak bilinmeyendir ve buna cesaret etmek, ben yaptım demek, dışarıda suçlu yok demektir ve bu her insanın harcı değildir ama sen harcın haline getir bunu.

Herkes çok büyük adımlar atmak, atabilmek zorunda değil, en nihai adımı en baştan atamazsın ama bir şeyler yap, bir şeyleri değiştir, hiç olmuyorsa hayatına bakışını değiştir, algına dikkat et, bunları yaşarken anlaman gereken ne aslında? Tüm bu kabuller sırasında az yap ama asla kendini kandırma, sadece bu kadar yaptım diyerek rehavetini onaylama.

Bu dünyada bir kişiye samimi ve dürüst olacaksan, o sadece sen ol, sakın kendini kandırma! Gör, şefkat göster, samimi ol önce sadece kendine, bu atacağın samimi adımların devamı gelir nasıl olsa. Bu bedenle bir kere bu dünyada olacak olanı yok sayma, ne yapacaksan onun en huzurlu olacağı şekilde yap ve iyi olduğunda ister istemez çevreye de güzelliklerin olacaktır mutlaka, bilirsin güzel bir çiçek durduğu yerden bile güzellikler katar tüm dünyaya.

Netice konun her ne ise, önce kendinden başla ama dürüstçe ve korkma, her büyük bina ilk tuğlayla başlar unutma, yani hiçbir şey yapmamaktansa, bir şeyler yap ve o zaman göreceksin aslında, her matriks, her gerçeklik bozulmaya mahkumdur sen onu yok saydığında.

20200524_194012

 

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s