Erik ağacı ve ben..

Ben: Bir hafta içinde nasıl da değiştin erik ağacı?

Erik ağacı: Bunda şaşılacak ne var? Hep değişirim, kök sağlam olunca her bahar yeniden canlanırım.

Ben: Beyaz çiçeklerinle gelin gibi olmuşsun.

Erik ağacı: Doğru, baharın bu döneminde gelin gibi olurum. Gelin olmak, yani yeni bir kapıdan geçecek kişi olmak, yeni plan, yeni şans, yeni yaşam yolu değişikliği demek.

Ve açan her çiçeğim bir hayalimdir. Zaten köküm canlanmaya başlayınca önce hayaller kurarım, çiçeklerim hayallerimdir. Her hayalimi beslerim ama bazı hayaller daha fazla gerçekleşmek ister ve hayata, yani dallarıma sıkıca tutunur. İşte gerçekleşmek için sıkıca tutunan hayallerim, yani o hayalimi temsil eden çiçeklerim günü gelince ucundan küçük bir meyve oluşturur, meyvem nihai hayalimdir.

Benim bahardaki çiçekli halim gelin halimdir, yeni bir yola baş koyan geçitten geçen halim ve sonbaharda hayallerimin hepsi olmasa da sıkı tutunan çoğu meyvelere dönüşür. İşte meyvelerim benim eserlerimdir ürettiklerim. Aslında baharda gelin olup yeni bir yola çıkarken, o geçitten geçerken en derinimde saklı arzularımdır, onları yapmamda benim iç özüm kadar güneşin rüzgarın kuşların sineklerin arıların katkısı vardır, hepsi hayallerimi destekleyen dostlar gibidir. Meyvelerim benim eserlerim ve onları verdiğim ikinci baharım en güzel ve en olgun, en tatmin olmuş halimdir.

Baharda gelin olup yeni bir yola çıkarken heyecanlarım umutlarım neşem telaşım vardır ama meyveli halim benim doyumlu halimdir, tamam halimdir ve uzun yaz- sonbaharda bu doygunluğun tadını sürerim. Sonbaharın sonu ve kış bu memnuniyetle tekrar uykuya dalar, bedenimi dinlendirirken, yeni hayaller için hazırlanırım. Hiçbir hayalim aynı olmadığı için hiçbir meyvem de aynı değildir, hepsi farklı bir hayalin ürünüdür, zaten dikkatle bakınca görürsün.

Ben: Görürüm 🙂

Erik ağacı: Hayat güzel, hayaller güzel, hayal ettiğini yapmak güzel. Şimdi susuyorum, hayallerimle ilgilenmeliyim ki günü gelince gerçekleşsinler. Her hayal ona verdiğim enerjim kadar güzeldir.

Ben: Hayallerinin ürününü heyecanla bekliyorum, görüşürüz.

Erik ağacı: Ve şunu sakın unutma! Her yeni baharla yeniden canlanırım, hiçbir şey bitmez, şekil değiştirerek sonsuz kere devam eder, yolcu yılmadığı sürece yol devam eder.

Ben: Ne güzelsin 🙂

IMG-20200423-WA0070

5 thoughts on “Erik ağacı ve ben..

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s