Takılma..

Bazen bazı laflar hiç düşünmediğin yollara çıkar, aslında oraya gitmek niyetin bile yoktur ama olur. Olur çünkü sen ve başkaları vardır, sen bir şey yapar veya dersin, onlarda bir şey yapar veya der ve ummadığın bir yerde bulursun kendini. İşte olmayı ummadığın o yerde ne yapacaksın? Tekrar dönüp aynı şeyleri yapmak veya anlayacağını anlayıp takılmadan devam etmek.

1.sini yaptığın zaman başa sararsın çünkü kendini yeniden ifade etmen savunman gerekir, kim haklı kim suçlu gibi bir şeyler kaldığı yerden devam eder ve ama insanın içi, alışkanlıkları bunu yapmasını ister.

2.si diğer seçenek, yeni tavır, burada şuna karar vermen gerekir; bir şeyler oldu, bir şeyler dedin veya yaptın, karşı taraf da dedi veya yaptı ve bir şeyler içinde eksik kaldı, geriye dönsen diyeceklerin var ama etme. Çünkü hepsi bir önceki anda kaldı, geçti, şimdi anladıklarınla tekrar yol almanın zamanı, aynı şeyi tekrar tekrar yaşamanın, düşünmenin değil, yeni yolun zamanı. Çünkü her an yapılır, yıkılır, tekrar yeni an başlar ve yapılır, yıkılır. O yüzden eskiye takılıp hırsını çıkarmaya çalışma, eskiye takılma, eski seni yorar.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s