kova

Ne olmuş yani öyle olduysa, sadece bugün varsın unutma. O üzüldüklerin var ya, hepsi geçti bitti. Bitirmeyen sadece vesvese. Ve o eski düşünceler var ya, onlar sürekli yeni yaratım yaparlar. Farkında mısın, hep aynı şeyi yaratıp durursun çünkü aynı acılar zihinde. Oysa sadece bir şeyler yaşadın, herkes gibi ve hepsi bitti.

Silkelenebilir misin, seni aynı yere çeken zihnini dinlemeyip, kalkabilir misin? Bir dene, belki oluru var, denemezsen bilemezsin. Hani bir kova durgun su gibi, onu dökmeden taze su doldurabilir misin? Ya kaldırıp dökersin ya da bilerek o suyu dikkate almayıp, yukarıdan taze su doldurursun ama var gücünle. Pes etmeden, iradeyle. Ve bir an gelir ki tüm kova taze su olur. Zihin yeni olunca yaratım tazedir. Ama sanma ki bir kez dökünce biter. O kova zaman zaman hep dökülüp dolmak ister. Çünkü hayat sürekli yenilenir ve bekleyen su kirlenir.

Sanma ki bu kolay, değil bilirim. Çok kez düşersin ama yılma. Gerekirse yine ağla sızla ama bu defa uzatma, tekrar kalk. Denersen olabilir. Denemezsen her zaman aynı tas aynı hamamdır.

Dene. Sadece kendin için dene. Zaten senden başka biri mi var ki?

Screenshot_2017-12-06-16-56-11-1

8 thoughts on “kova

 1. Gazlı içeçeklerin kampanyaları olur ya hani kapağı açarsınız altında “Tekrar Deneyin” yazar kapağı kapatır tekrar açarsınız ve yine “Tekrar Deneyiniz” yazar; bu böyle sonsuza gider. Tabii ki gitmez, tekrar dene der sana, başka zaman şansını yine zorla, vazgeçme… Hayatta da bu böyle denemeden sürmüyor hayat…

  Elinize, yüreğinize sağlık 🙂

  Liked by 2 people

 2. Kendimi biraz kötü hissettiğim bir çok durumda,bazen sizin yazılarınıza denk geliyorum ve o gün bana dirilebilmem için tüm morali sağlıyor,yazılarınız,ömrünüzde sağlık,huzur ve mutluluk olsun Aydek Sultan Özdemir.

  Liked by 3 people

  • sevgili Oğuz Süzen çok sağolun yorumunuz için, ne mutlu bana. Güzel dileklerinizin fazlasını sizin içinde dilerim, sağolun varolun.
   Bu arada insanı anlamaya çalışan, kendini, yaşamı sorgulayan, içinde metafizik kokan yazılarınızı bende ilgiyle takip ediyorum. Sizi tanıdığım için şanslıyım çünkü samimi yazıyorsunuz.
   Selamlar benden size.

   Liked by 1 kişi

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s