yaşadık bir şeyler

Geçmişte yaşadıklarımızı değiştirmeye çalışmamız gerekmez, bunun için hiçbir terapiye gerek yok. Her yaşanılan sadece deneyim ve bu dünyada oluş nedenimiz zaten sadece deneyim olabilir çünkü her deneyim öğrenmek demek. Dünya öğrenmek için var yani bilgi.

Hepimiz denedik bir şeyler, sonuçlarına iyi veya kötü dedik, mutlu veya mutsuz olduk ama hepsi öğrenmek için yapılan deneyimlerdi, bunlardan bir şeyler öğrendik. Tüm yaşadıklarımızla şimdiki biz haline geldik. Yani onları yaşamasaydık, şimdiki olduğumuz insan olamazdık. Birde insanlar genel olarak hep kendilerinin olumsuzluklarına odaklanır, oysa yaşarken herkesin bir şeyleri eksik bir şeyleri fazla olur. Bazısının işi iyidir ilişkileri kötü, bazısı zeki değildir ama kalbi güzeldir, bazısının seveni vardır bazısının parası vs vs. Hiç kimsenin her şeyi eşit olmaz, kesin olan hepimizin iyileri olduğudur ve sorunumuz beynimizin çalışma şeklinden dolayı olumsuza kayıp, olmayanlarımızı görmek olduğu için insan genelde mutsuz olduğunu sanır. Oysa her şey algıyla ilgili, iyi şeyleri görmeyi ve iyi hissetmeyi beyne öğretmek önemli.

Netice yaşadık bir şeyler, onlara iyi kötü dedik ve geldik bugüne. Ve her gün yeniden her şey başladığına göre, daha iyi şeyler yapıp, daha mutlu olmak için seçeneklerde var. Hepimize kolay gelsin..

Hepimiz yaşadık bir şeyler ve geldik bugüne, abartmaya ne gerek var? Sadece yaşadık bir şeyler işte..

2 thoughts on “yaşadık bir şeyler

  1. Önümüzü görmek adına bilgi tek basına yeterli olmuyor tabiki de.Tecrübelerimiz yaşadıklarımız her ne olursa olsun yolumuzu aydınlatıyor.Yaşanan herşeyi sahiplenmemiz kesinlikle şart.iyisiyle kötüsüyle.saygilarimla

    Liked by 1 kişi

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s