siyasi olaylara bakışım..

Şimdi ben bedenimde bir hücre olsam, diyelim mide hücresiyim (Yok yahu ben aklı severim, beyin hücresi olayım durr 🙂 ). Ben bir beyin hücresi olsam, tabi ki kendimin iyi olmasını isterim. Bu doğal, BEN beyin hücresi olarak iyi olmalıyım.

Ben bedenin bütünü olsam, yani Aydek (ki öyleyim) beyin hücresi iyi olsun, mide hücresi kötü olsun diyemem. Çünkü bilinçli bir varlık olarak, hepsi iyi iken, Aydek’ in iyi olacağını bilirim. Bazen hücreler- organlar, beşer oldukları için şaşar ve en iyi en büyük ben olacağım der ve diğer hücreleri yok sayıp, dengesiz güç elde ederek kanserleşmeye kadar giden hastalıklara yol açar.

Bütün olan bilinçli varlık, yani Aydek, buna izin vermez, olayı toparlar ve gerekirse hepsini dengelemek için bedeni imha eder.

İşte insanlığa ve siyasi olaylara bakışımın özeti budur. Birimiz kötü iken, İNSANLIK iyi olamaz. Bencilliklere dur demenin vakti çoktan geldi. Beyin hücresi iyi olsun EVET ve bağırsak hücresi de iyi olursa tüm beden iyi olur. Biri diğerinden üstün değil, sadece dünyasal görevleri farklı. Bunu anlamak kolay.. Bedenin bir organı hasta ise, AYDEK iyi olamaz.

AYDEK, tüm hücrelerin uyumlu birlikteliği ile sağlıklı ve İYİ olur.. 🙂 İşte bunu anlamak çok kolay..

hucre-yenilenmesi.jpg

4 thoughts on “siyasi olaylara bakışım..

  1. yazı güzel sadece isterdim ki;”Biri diğerinden üstün değil, sadece dünyasal görevleri farklı” cümlesinin bende daha yer etmesini sağlayacak en önemli argümanın yazınızın başında seviyor olmanızı tenzih ederek en mütevazi halinizle en sevilmeyen kısımların hücresi olmanızı.

    Liked by 1 kişi

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s