hocam..10

NEREYE BİLET ALIRSANIZ ORAYA GİDERSİNİZ.. MEKAN HAREKETİ, HAREKET MEKANI YARATIR. BUNA BAĞLI BİR SONRA Kİ YARATIM ZAMANDIR..
BASİT BİR YORUM YAPALIM..
MESELA AŞK KONUSUNU İNCELEYELİM.. HER BİR İNSAN AŞK PEŞİNDE OLDUĞUNU BEYAN EDİYOR. İSTİYOR MU İSTEMİYOR MU BİLEMEM AMA BEYANLARI BU YÖNDE. FACEBOOK GEÇİLMİYOR BU KONUDAN. OLAYI BİR SORGULAYALIM..
BİR HİS NEREDE YAŞANIR.. BELLİ BİR ZAMAN DÖNGÜSÜNDE.
BU ZAMANI NE YARATIR MEKAN-HAREKET BAĞI. YANİ.. AŞKIN YAŞANMASI GEREKEN KENDİNE ÖZGÜ BİR MEKAN VARDIR. BİR HAREKETLER BÜTÜNÜ VARDIR.
AMA İNSANLARIN AŞK DEDİKLERİ ŞEY, KENDİ.PASPAL..HAYALLERİNİN İÇİNE SANDVİÇE DOMATES PEYNİR İLAVE ETMEK GİBİ,(aşkı) İLAVE ETMEK İSTİYORLAR. SANDVİÇ İÇİN YARATILMIŞ ZAMANDA AŞK YAŞANMAZ.
YANİ HER HİSSİN HER HAZZIN BİR MEKANI VARDIR OLMASI GEREKİR. EĞER YOKSA O HİS VE HAZ HERHANGİ BİR MEKANA UĞRAMAZ. KURT KENDİ YUVASINA LEYLEK KENDİ YUVASINA AİTTİR.
BİR İNSANIN SORMASI GEREKEN İLK ŞEY, HANGİ HİSSİ YAŞAMAK İSTİYORUM. SONRADA BUNUN MEKANI NERESİ NASIL BİR YER NASIL ENERJİ AKIŞLARININ OLDUĞU BİR YER BUNU BULDUKTAN SONRA DA HAREKETİNİ OLUŞTURARAK MEKANI YARATIR. HAREKET VE MEKAN ZAMANI ÜRETİR. BAĞLAŞIKLAR DA O MEKANA GİRER VE OLAY BAŞLAR. BU KADAR BASİT VE KOLAY.. YAPMAK İSTEYEN YANİ HELVA YEMEK İSTİYORLAR HEM DE NE UNU NE YAĞI NE DE ATEŞİ KULLANMAK İSTİYORLAR. OYSA ENERJİNİN SAKINIMI YASASI VAR.
Mustafa Karnas

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s