çorbanın tuzu..mesleğim

Geçenlerde bir toplantıda yanına tesadüfen oturduğum biri, birkaç dakika sonra bana dönüp ‘enerjiniz ne iyi geldi bana ohh’ dedi. Sağolsun incelik gösterdi.

Biraz sonra tekrar döndü ‘ayy çok iyi hissettim iyi geldiniz bana’ dedi. Ben teşekkür ettim yine. Sağolsun incelik gösterdi.

Sonra tekrar döndü ve ‘şifacılık var mı sizde’ dedi. Sağolsun yine incelik gösterdi.

O anda benim zihnimde olansa şöyle (saf bir merakla, doğru bir cevap arıyorum ya) düşündüm gerçekten ne olabilir diye, ‘yok şifacı değilim, yalnız 15 yıl once reiki almışlığım var’ bunu desem saçma olur, çünkü kullanmıyorum bile. Derken aklıma babaannemin bir ‘ocak’ olduğu geldi ve ‘benim ikinci ismim onun adıdır’ dedim. Yanımdaki de ‘var kesin bir şey’ dedi, teşekkür ettim. O gün facede birbirimizi ekledik ve eve döndüm. Akşam bunu evde söyleyince biri bana ‘onca yıl tıp eğitimi aldın, doktorum demedin mi?’ dedi. Ben şaşkın, hiç öyle bir şey aklıma gelmedi. Şaka bir yana, şifacılıkla tıbbın ilgisi, indirek tabiki de..

Şifacılık ayrı bir meziyet kabul, bununla birlikte, benim mesleğimle bağım, çorbamdaki tuz gibi, varlığını hisseder ve bilirim ve ben sırf bu değilim. Yine de dedimki kendime, bilimsellikten uzak kaldın demek bu ara, meslek olarak yaptığım şey (her şey aklımdan geçtiği halde) aklıma gelmediyse, çorbanın tuzu azaldı ve arttırmam gerekir demek ki..

Ve evett tuzu artırma haftası bu hafta, yarın kongre için yolculuk başlıyor. bir hafta da olsa sırf bilimsel takılacağım haberiniz ola..  Sadece bilim ve ben.. Tabii zihnimin bilimi nerelere bağlayacağının garantisi yok bende.. Yaşayıp göreceğiz artık.. daha doğrusu ben yaşayacağım, siz göreceksiniz..

rbc-eritrosit

 

 

 

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s