haberiniz ola

Bir de şu var, haberiniz ola.. Ne kadar haklı olduğunuzu düşünseniz de, daraltıcı duygu ve durumda uzun kalmamaya çalışın. Çünkü neden, şöyle.. Hayat tabii, bir öyle bir böyle olabiliyoruz bir şekilde. Ve olana karşı bizde bir sorun olabileceğini, olana direniyor veya yorumlayamıyor olabileceğimizi fark edelim.

Hala sorun, duygu yoğunluğu olsa bile, bir şeyleri  anlayamıyor olabileceğimizi kabul edelim öncelikle. Biz her şeyi bilemiyor olabiliriz o anda, ol’an oldu ise, konu ne ise, yaradanın bir bildiği vardır mutlaka.. durumu iyi yorumlayalım ve sabır bazen ol’ana.

Bunu neden ısrarla anlatıyorum bu ara, öncelikle bu duygu moralini düşürüyor, her şeyini etkiliyor insanın, tadını tuzunu, ışığını ve en önemlisi ‘güzelliğini’ ee daha ne olsun, bazen düşsekte hızla toparlamak için.. İnsanın güzelliğini oluşturan ışığı bile gidiyor yüzünden, haberiniz ola..

Nereden mi biliyorum, diyorum ya, bunlar bilgi olarak her yerde zaten var, benim biliş ve yazış nedenim ise hep bu bilgileri deneyerek, tecrübeyle..

10670121_702524499836015_8916440936271519692_n

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s