Dolunay yazısı..

Bu gece oturup şöyle bir geriye baktığımda, ilginç şeyler fark ettim. Ne tuhaf her şey tam da istediğim gibi olmuş ama onları istediğimi ve yarattığımı anlamayıp, bunları ben istemedim demişim sıklıkla. Bu çok komik aslında, yemeği kendin yapıp olmamış diye başkalarına kızmak gibi. Bir daha dön ve bak geriye, dram çıkarmak için değil ama sadece anlamak için bak geçmişe. Bakarken onun sadece geç- miş olduğunu da unutma.

Nasıl da anlamamışım isteyip yarattığımı, tuhaf bir şaşkınlık içindeyim bu gece 🙂 Sen de bak geçmişe.

Bu durumda rahatla, burada ol ve sadece yaratıldığında mutlu olacaklarını odağına koy. Zihnin hep kaçacak, dalgalanacak ama sen çevresindeki tüm karmaşanın içinde 7/24 odağında çocuğunu tutan bir anne gibi ol. Korkma! Zihninin gücünü nasıl bir hayat yaşamak isteyeceğine koy, merak etme olacaktır o, sadece pes etme ve inan buna.

Bu arada şunu asla unutma; odağındaki gelecek başka insanlar üzerinden olmasın, herkesin kendi özgür iradesi olduğunu hatırla! Her insan başkalarının alanına müdahale etmediğinde istediğini yapmakta özgürdür, bunu hep hatırla. Kimse yanında olmak zorunda değil, kimseyi geleceğe taşıman gerekli değil. O yüzden hayallerini kimse üzerine yapma! Sadece hissetmek istediğin duygulara yoğunlaş, yapmak istediklerini gör, yaşamak istediğin senaryoyu oluştur, zihninde geleceğe kişileri taşımayla uğraşma. Bazen bazı kısımları revize etsen de sağlığa keyfe neşeye ya da ne istiyorsan o hisse yoğunlaş. Bir anlığına bile olsa tüm kalbinle hisse odaklan ve sonra bırak her şeyi kendi haline.

Zaman her şeyi usulünce halleder ve yapar, daha öncekileri yaptığı gibi. Sen o his boyunca dalgalanmayı bırakma!

Her şeyin kendinde başladığını anladığında, ne istersen o oluyor, bunu yaşa.

IMG-20200505-WA0049

2 thoughts on “Dolunay yazısı..

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s