Mekan..

Mekanların dili olsa da konuşsa, anlatsa şu insanoğlunun yaşadıklarını ama anlatamaz hiçbirini. Hepsi geçer, yaşananların enerjisi mekana siner ve bir gün gelir, o mekan da insanlar gibi yerle bir olur, yıkılır ve belki yenilenir. Eskinin izleri yerde kalır ve üstüne yeni anılar ve insanlar gelir. Hayat sürekli yenilenir, yapar- yıkar, tekrar yapar- yıkar. Her şey sürekli değişir. Bize düşen, mekan değişirken yıkılmadan geçmek ve neşeyle yolumuza devam etmek.

Her şey için, tüm öğrettiklerin ve katkıların için teşekkürler Ankara Numune hastanesi, seni seviyorum ve teşekkür ediyorum. Yeni yolun açık olsun, yeni yolumuz açık olsun. 🙂

Numune hastanesi

3 thoughts on “Mekan..

  1. Sanırım şehir hastanesine taşınıyor, numune hastanesini görmedim ama Atatürk hastanesinin taşınmasını canlı canlı izledim. Tarihe tanıklık etmiş bir mekanın yer değiştirmesi veya kapanması gerçekten bazen çok duygusal olabiliyor. Oturup saatlerce düşünmüştüm Atatürk hastanesi taşınırken, acaba burada kimler doğdu, kimler öldü, ne gibi hastalıklar tedavi edildi veya ne gibi hastalıklara çare bulunamadı diye. Zamanda yolculuk yapmıştım adeta. Demek ki artık ihtiyaçları karşılayamayacak duruma gelmiş, o yüzden taşınıyor. Şehir hastanesinde bulunmuş birisi olarak numune hastanesinin ruhunu orada devam ettirmesi dileğiyle.

    Liked by 2 people

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s