bolluk bereket

Annem babamın yanında olduğum her an artık şunu daha iyi anlıyorum; sağlıklı bir aile ortamı, BOLLUK ve BEREKET kavramlarının ne demek olduğunu size öğretiyor.

Burada bu kavramları sadece maddi şeyler olarak algılamayın, sizin için iyi olan şeylerin bol ve bereketli olması yani her daim var olması ve bunun sürekliliğinin olması. Hani “taşsın dökülmesin” sözünde olduğu gibi, var ve sen kullandıkça o artıyor ama dökülmüyor, evrende israf yok yani 🙂

Bolluğun kaynağı baba enerjisi yani eril enerji, o her şeyi bollaştırıyor, getiriyor, temin ediyor.

Bereket anne enerjisinden yani dişi yandan geliyor. Anne enerjisi gelen bolluğu alıyor, yetiriyor ve hatta artırıyor. En başta bolluktan bir şeyi istiyor, talep ediyor, geleni değerlendiriyor, geliştiriyor ve israf etmiyor.

Sevgi şefkat destek güven gibi kavramlar da bol ve bereketli olabilir. Güvenin desteğin sevginin var olması ve bunun miktardan bağımsız olması, istediğiniz zaman onlara ulaşabilmeniz, bunlar da bolluk ve bereket kavramı içindedir.

Güvenmek ve o güvenle gelenlerin seni hep destekleyeceğini bilmek.

Bunlar biraz da inançlarla ilgili, o ana uygun şeyi istemek ve hayatın size istediğiniz şeyi -gerekiyorsa- vereceğini bilmek.

Bunlar çok güzel duygular 🙂 bunu evlatlarına sağlayan tüm ana babalara selam olsun.

IMG-20180512-WA0026

Foto by Aysun 🙂

İncek, annebaba evi ❤

 

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s